Školení wellness centra Infinit Step

15.05.2023

Proběhlo školení pražského wellness centra Infinit Step. Kdo a jak školil se dozvíte v našem článku.

Pražské wellness centrum Infinit Step patří mezi nejprofesionálnější centra v Praze. Společnost vlastní několik dalších center a v současné době odchovává jedny z nejlepších saunamistrů. Aby to tak zůstalo, rozhodla se jít naproti (staro)novému stylu saunování za pomocí bylin, metliček, výluhů, vykuřovadel a dalších přírodních metod. Zkráceně se tomuto stylu saunování říká "přírodní, bylinné, severské" nebo také "herbal saunování".

Společnost Infinit pro tuto akreditaci oslovila sdružení firem iLoveSauna.cz a BanyaMaster.cz v rámci jejich zaměření na banya proceduru a ceremoniály, jenž se vyznačují 100% napojením na přírodní zdroje a především na ducha přírody. 

Školení probíhalo v jedné z jejich poboček v pražských Kolovratech kde provozují koupaliště vybavené nejen dvěma bazény, ale také panoramatickou saunou a mnohým dalším využitím.

Zde se ve skoro plném počtu sešli saunamistři společnosti Infinit Step a lektoři školícího sdružení aby si za necelých deset hodin intenzivního školení a workshopů předali znalosti a praktické dovednosti nabyté několikaletým zkušenostem získaných skrze zasvěcení svých životů banya kultuře a přírodě.

A o kom že to mluvíme ?

Z leva: Honza Pokštefl, Dominik Žitný, Jaroslav Penk. Trojice českých saunamistrů resp. banyamistrů zaměřujících se na přírodní banya a herbal procedury včetně ukázkových ceremoniálů. Tato trojice je známá nejen díky jejich eventu Banya Days, ale především svojí osvětou v přírodním stylu saunování, který zde doposud neměl zastání, ale i přes to byli ochotni zasvětit mu veškerý svůj čas a život.

Kluci jsou mimo jiné držiteli těchto ocenění:

Jan Pokštefl: 2.místo v Banya Cup 2022, Týdenní banya kurz pod vedením prezidenta ruské banya asociace pořádaný u Roba Keijzera

Jaroslav Penk: 1.místo v Banya Cup 2021, 3.místo v Banya Cup 2022, Týdenní banya kurz pod vedením prezidenta ruské banya asociace pořádaný u Roba Keijzera

Dominik Žitný: 3.místo v Banya Cup 2021, 3.místo v sauna Herbal Cup 2022, účast na Mistrovství světa Sauna Herbal Cup 2022

Školení obsahovalo jak základy banya kultury jako je příprava metliček, kontaktní ceremoniály, provonění sauny bylinnými svazky ale také třeba výroba a užívání vykuřovadel či správná manipulace při napařování a nahřívání bylin a metliček nad saunovými kamny. 

To vše lze užívat i během bylinných a přírodních procedurách, které jsou velice prospěšné nejen na nervový a dýchací systém, ale také pro celkovou regeneraci těla..

Kolébka tohoto stylu saunování je jak ve východních tak i v severských zemích.

Právě díky tomuto stylu je možné poohlídnout za oponu původního stylu saunování ale také vtáhnout přírodu zpět do sauny.

Právě nedostatek přírody v sauně nás velice omezoval a myslíme si, že až každý zažije kouzlo okamžiku, kdy si sám vyrobí své esence, či vytáhne silice z byliny a užije je správným postupem vůči klientům, nebude se chtít saunovat už jinak.

Avšak naučit se takovému stylu saunování, respektivě provádění saunového ceremoniálu trvá doslova roky. Kluci si proto ze svých zkušeností připravili osobitý styl předávání znalostí a dovedností aby z každého již profesionálního saunamistra udělali i skvělého mistra bylin a metliček.

Na tom aby z každého rekruta byl profesionál nese zásluhu on sám, jelikož kurzem nic nekončí. Naopak každému absolventovi se otevírá nový svět a nová éra jeho vnímání saunových ceremoniálů. Jak sami kluci říkají "kde éteráky končí, byliny teprve začínají". Ať čerstvá či sušená bylina vám poskytne daleko více vůní, smyslů, prožitků než samotný éterický olej. Na kvalitních olejích není samozřejmě nic špatného, ale když jste vy ten kdo z rostliny "vyždíme" její vůni a díky ní ovlivní smysly hostů sauny, je to ten nejkouzelnější okamžik jaký můžete v sauně zažít.

Rádi vzpomínají na to, jak při jednom ceremoniálu jim klient začal gratulovat a děkovat, že po několika letech od pandemie covidu poprvé opět cítí.

"Jsou okamžiky kde je krásně vidět jak je člověk malý a příroda mocná"

Každý z absolventů tohoto kurzu je nyní schopný si sám vyrábět bylinné svazky, starat se o metličky včetně jejich správné přípravy a úklidu, bezpečně napařovat byliny, vyrábět si vlastní vykuřovací svazky a "Františky", šetrně a bezpečně zacházet s bylinami i vykuřovadly, provést spirituálně klienta celým ceremoniálem, vysvětlit funkci a vliv přírody na vaše tělo v sauně a samozřejmě dbát na řádnou hygienu, čistotu a bezpečnost během ceremoniálu i po něm.

Absolventům i celému centru přejeme hodně zdarů s čerstvě nabytými zkušenostmi a klukům ze sdružení iLoveSauna.cz a Banyamaster.cz co nejvíce páry nad kamny i do své práce.