Sauna Herbal Cup 2023 - česká kvalifikace na MS!

19.09.2023

Je poměrně dost saunových akcí, ovšem jedna opravdu netradiční je za dveřmi!

Každý byl jistě už na jakémkoliv saunovém eventu, ale kdo ještě nebyl na Sauna Herbal Cupu, jakoby ještě nic nezažil...

Sauna Herbal Cup, zkráceně SHC je událost nevšední, o tom svědčí i to, že celá událost včetně soutěže saunamistrů je striktně bylinná, voňavá, relaxační a blahodárná. Ostatně to jsou základní pravidla pro úspěšný herbal ceremoniál.

Díky Pavlovi Hofrichterovi, jenž je i předsedou České asociace saunérů (ČAS), mohl tento event před deseti lety vzniknout a rozšířit se do celého světa. Ostatně letos jsou kvalifikační kola ve dvanácti zemích! Ale než se dostaneme do finále, je na čase odsoutěžit a zažít několikadenní českou kvalifikaci.

Ta se koná 28.-30.9.2023 ve wellness hotelu Atlantis v Brně, jenž skýtá nejen neskutečně krásnou krajinu, ale také pro tento koncept naprosto vystihující atmosféru relaxu, přírody a harmonie.

Nejspíše i proto se zde akce koná již podruhé za sebou ale také při kulatém výročí desátého ročníku od založení Sauna Herbal Cupu.

My jsme pro vás připravili několik fotografií z loňského ročníku. Uznejte sami, že taková akce stojí za návštěvu. Ostatně také ve světě má své velké jméno a rekordní návštěvnost!

Každý ze soutěžících má za úkol připravit co nejvíce provoněný, relaxační a harmonický ceremoniál za pomocí bylin, koření, éterických olejů a dalších čistých darů přírody. Ovšem tento ceremoniál není jediná soutěžní disciplína. Každého soutěžícího čeká ještě peelingová procedura v parní komoře a také prezentace peelingu (viz obrázek níže) při které musí na svém stole vystihnout a popsat náplň, složení a účel své peelingové procedury. 

Jak sami usoudíte, oproti jiným saunovým událostem, je tato akce opravdu jedinečná a díky tomu pro všechny návštěvníky i účastníky soutěže nevšední a nabitá zážitky. A to včetně významných hostů v doprovodném programu! Letos se můžete těšit například na holandského mistra René Duitse, český tým I Love Sauna či návštěvy z Maďarska i Slovenska v podobě tamějších saunových mistrů. Chybět nebude ani saunová noc, na které právě všichni tito hosté vystoupí se svými 100% Herbal ceremoniály.

Zkráceně řečeno... Přijeďte zažít ceremoniály, jaké na žádné jiné saunové události nezažijete, staňte se účastníky všech ceremoniálů, zažijte na vlastní kůži peelingové procedury soutěžících, relaxujte v jednom z nejkrásnějších wellnes resortů v české republice. A co navíc ? Odvezte si zážitky, péči a léčebnou kůru jako na luxusním wellnes pobytu a to vše za pouhou návštěvu této akce v ceně pouhého vstupné.

Více informací o SHC:

Více informací o hotelu, vstupenkách a rezervacích: